ŞIRNAK ULUDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şerif SEVİNǒin 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Münasebetiyle Yayımladıkları Mesajları;

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şerif SEVİNǒin 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası  Münasebetiyle Yayımladıkları Mesajları;

"Bugün, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 80. yıldönümü. 10 Kasım´lar yas günleri değil, O´nun fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gündür.

Atatürk, barışçı kişiliği, reformları, düşünce ve yaptıklarıyla dünya tarihine damgasını vuran ve tüm insanlığın saygı duyduğu bir liderdir. Atatürk´ün vefatından sonraki dönemin değerlendirilmesi; O´nun hayatında başardıkları, düşünceleri ve hedefleriyle kıyaslanarak yapılmalıdır. Bugün hepimize düşen en büyük görev; Atatürk´ü ve en büyük eseri Cumhuriyet´i anlamak, Cumhuriyet´in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye´yi aydınlık yarınlara taşımaktır.

Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk´ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın gururu ve bilinciyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, Kurtuluş Savaşı Kahramanlarımızı ve Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Kılaban Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No2 Kat2 Uludere/ŞIRNAK - (0486) 351 26 39 / 25 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.