ŞIRNAK ULUDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerif SEVİNÇ´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerif SEVİNÇ´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan 1920, Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü ilk kez gösterdiği, Anadolu’nun ortasından, bozkırdan büyük bir umudun yeşerdiği gündü… Bugün, sınırlarımızı aşan kültür ve medeniyet coğrafyasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıl dönümünde, Yeni Türkiye’nin aydınlık sabahlarına kavuşmanın gururunu ve heyecanını yaşıyor, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sevinçle, coşkuyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Ankara’yı ve Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük görevimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Kılaban Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No2 Kat2 Uludere/ŞIRNAK - (0486) 351 26 39 / 25 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.