ŞIRNAK ULUDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü 100. Yıldönümü

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 100. Yıldönümü ilçemizde düzenlenen tören ve etkinlikler ile kutlandı. Uludere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlama Programı Uludere İlçe Kaymakamımız Sayın İbrahim Halil ŞİVGAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim Halil EREK, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Eray ÇAKIR, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, konuklarımız ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü 100. Yıldönümü

Çanakkale’de 18 Mart 1915 günü, ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten, genç-yaşlı, ülkenin her köşesinden gelerek milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın tüm imkânsızlıklara rağmen kazandığı zaferin 100. Yılını kutluyor, şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.

Öğrencilerimiz, okudukları şiirlerle ve seslendirdikleri türkülerle bizlere duygu dolu anlar yaşattılar. Mehmetçiklerimizin Çanakkale’de yaşadıkları kahramanlık öykülerini dile getirip bizleri o günlere götürdüler. Ayrıca şehitlerimize ait orijinal resimlerin ve kahramanlık öykülerinin yer aldığı slayt ve video gösterimi düzenlendi. Bu duygu dolu anları bize yaşatan, şehitlerimizi bir kez daha şükranla anmamıza vesile olan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Kılaban Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No2 Kat2 Uludere/ŞIRNAK - (0486) 351 26 39 / 25 47

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.